Todos los productos
Persona de Contactar Ahora :
Michael Yuan
Número de teléfono :
+8615989859484
WhatsApp :
+8615989859484
Palabras clave [ green fiber laser ] partido 175 productos.
Nanosegundo de enfriamiento de agua integrado con láser verde pulsado de 350 W
| Longitud de onda: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 350W |
| Ancho de pulso: | <1.5ns |
Nanosegundo de enfriamiento de agua integrado con láser verde pulsado de 450 W
| Longitud de onda: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 450W |
| Ancho de pulso: | <1.5ns |
Refrigeración por agua integrada con láser verde pulsado de 100 W de nanosegundos
| Longitud de onda: | 532nm |
|---|---|
| 532nm: | 100W |
| Ancho de pulso: | <1.5ns |
Refrigeración por agua Green Pico Second Laser 50-200W
| Longitud de onda: | 532nm |
|---|---|
| Energía promedio: | 100W/200W/300W/500W |
| Energía de pulso: | 10-100uj |
Impresora 3D verde de 1280x1200mmx2000mm para impresión de aleación de cobre de alta precisión
| Wear-resistant and antibacterial: | Various types of bearings, gears, pipeline valves, etc. |
|---|---|
| High absorption rate: | Covering high-reflective & refractory materials such as copper, gold, platinum, aluminum, tantalum, tungsten, etc., with a wider range of applicable materials, greatly improved molding efficiency, and effective protection of optical devices from damage |
| Build Volume: | 160x160x200mm |
Impresora 3D verde de alta conductividad térmica Software XH para componentes de transferencia de calor
| Wider process window: | Most common materials process development is simple and fast, greatly improving process development efficiency. |
|---|---|
| Spot Diameter: | 20-40μm |
| Laser Source: | Independent Single-Mode Fiber Green Laser, 532nm, 500/1000W |
Impresora tridimensional verde de 30 μm Ag925 Material desarrollado con tecnología verde
| CuCrZr Material Matched: | 40μm |
|---|---|
| Product Name: | High quality large size 3D printer printing size 350x350x500mm 3d printer metal machine |
| CuCrZr Material Developing: | 60/80μm |
Impresora 3D verde antibacteriana con rodamientos resistentes a la corrosión y software XH
| Wider process window: | Most common materials process development is simple and fast, greatly improving process development efficiency. |
|---|---|
| Wear-resistant and antibacterial: | Various types of bearings, gears, pipeline valves, etc. |
| Overall size: | 1280x1200mmx2000mm |
Material de impresión de platino de 30 μm Dispositivo creador 3D verde para el desarrollo de materiales de AU
| Cu Material Matched: | 30μm |
|---|---|
| Product Name: | High quality large size 3D printer printing size 350x350x500mm 3d printer metal machine |
| Product Category: | Green 3D Printer |
Impresora 3D de metal con láser verde 160x160x200mm XH-M160G SLM Impresora 3D CNC máquina de metal
| Small spot: | Higher energy density, easier molding of refractory metals and other materials, excellent printing effect of detailed features (minimum about 0.1mm), The excellent surface quality of printed parts |
|---|---|
| Overall size: | 1280x1200mmx2000mm |
| Corrosion resistance: | Water, oil and gas pipeline valves, various pumps and valves, coolers, evaporators, etc. |


